Objednávání klientů

Pro informace o poradenských službách, možnostech objednání k vyšetření nebo konzultaci kontaktujte přednostně sociální pracovnici SPC na telefonním čísle 778 536 648, kontakt na email: spc@spcliberec.cz.

Zdůvodnění: V době vyšetření a práce s klientem nemohou ostatní pracovnice vyřizovat telefonní ani emailovou komunikaci.

Ideální doba pro kontakt:
– pracoviště Liberec (tel. 778 536 648): PO – ČT 13.00 – 15.00 hodin, pátek 8.00 – 13.00 hodin
pracoviště Česká Lípa (tel: 777 455 419): úterý 8.00 – 15.30 hodin
pracoviště Semily (tel. 778 481 588): PO – PÁ 8.00 – 12.00 hodin

 

Důležité pokyny pro rodiče dětí, které mají absolvovat vyšetření v našem SPC (psychologické nebo speciálně pedagogické):

  1. Pokud přijedete autem, nevjíždějte prosím do dvora školy, je tam zákaz parkování. Zaparkujte v ulici Elišky Krásnohorské nebo přilehlém okolí a do SPC dojděte pěšky. Dvůr se často zavírá automatickou bránou a zůstali byste uvnitř uvězněni.
  2. Nevoďte na vyšetření nemocné dítě – horší zdravotní stav významně negativně ovlivňuje výsledek vyšetření! Naše pracovnice si také chrání své zdraví, proto hrozí, že Vás ve dveřích pošleme zpět domů.
  3. Dítě ať je nasnídané! Například psychologické vyšetření může trvat i více než 2 hodiny. Pokud dítě není najedené a zavodněné, hůře se soustředí a vůbec podává nižší výkon. (na činnost mozku jde 20% celkové přijaté energie).
  4. Pokud čeká dítě komplexní vyšetření (psychologické a speciálně pedagogické zároveň) strávíte v SPC celé dopoledne. Doporučujeme vzít si s sebou svačinu (pro doprovod i dítě), v prostorách SPC není možnost pořídit občerstvení. Pro dítě je také dobré vzít přezůvky (jinak jsou k dispozici návleky).
  5. Neberte s sebou sourozence dítěte ani další doprovodné osoby! V SPC strávíte několik hodin a zejména pro děti je čekání únavné. Je to také důležité z epidemiologických (šíření chorob) i prostorových důvodů (na vyšetření často přichází více dětí najednou).
  6. Pokud už sourozence našeho klienta musíte vzít s sebou a čekáte během vyšetření s ním na chodbě, dbejte na to, aby nebyl hlučný. Ruší tak práci dětí v několika pracovnách najednou.
  7. Pokud řešíte potíže ve škole, vezměte s sebou ukázky práce Vašeho dítěte z problematických oblastí (sešity, případně písemky apod.)
  8. Vezměte s sebou důležité zprávy z jiných vyšetření (foniatrie, psychiatrie, neurologie apod.).
  9. Pokud se nemůžete na domluvený termín dostavit, omluvte se co nejdříve, Váš termín bude poskytnut klientům čekajícím v pořadníku.
  10. Přijíždějte pokud možno 15 minut před zahájením vyšetření. Nejezděte např. o hodinu dříve (z epidemiologických i prostorových důvodů).